Суть методу лазерної епіляції, її ефективність та інші переваги
Щоб зрозуміти, чому послуга лазерної епіляції сьогодні така популярна і який вона дає результат, слід розглянути, як проходить сам процес видалення волосків. А протікає він так: лікар-косметолог встановлює лазер на певній частоті і послідовно впливає їм на певні ділянки тіла, припікаючи волосяні цибулини. Під тепловою дією вони руйнуються, а волосяний стрижень самостійно залишає шкірний покрив.
На сучасному обладнанні процедура проходить абсолютно безболісно, а ділянка шкіри, оброблена лазером, зберігає свою ідеальну гладкість у більшості випадків назавжди, оскільки руйнування цибулин припиняє ріст волосся. До переваг лазерного методу епіляції належать:
- відсутність неприємних відчуттів та болю;
- можливість позбутися рослинності на будь-яких ділянках шкіри, включаючи найчутливіші та важкодоступні;
- швидкість проведення процедури;
- повна відсутність алергічних реакцій
Проведення процедури професіоналом у салоні на якісній лазерній установці забезпечить повну безпеку шкірного покриву, оскільки руйнівний вплив відчуває на собі виключно пігмент волосся, але не ділянки шкіри.
ЧАСТІ ПИТАННЯ ПРО ЛАЗЕРНУ ЕПІЛЯЦІЮ
Навіщо роблять лазерну епіляцію?
Лазерна епіляція – ефективний спосіб видалення небажаної рослинності. Ця сучасна світлова методика має безліч переваг над традиційними видами депіляції, включаючи безболісність, швидкий та тривалий результат.
Чому лазерна епіляція дорога?
Після появи лазерної епіляції вона дійсно була дорогою і не всім доступною. Але нині з розвитком лазерної медицини вартість процедур суттєво знизилася. У наших салонах дуже розумна цінова політика на цю послугу.
Що робити, якщо волосся не росте після декількох процедур?
Така ситуація буває нерідко. Якщо поки що немає волосся в активній стадії зростання, можна спокійно насолоджуватися проміжним результатом епіляції. Шкіра стає все більш гладкою та чистою, навіть якщо курс ще повністю не завершений.
Як прибрати волосся після обробки, адже воно випадає не відразу?
Оброблене лазером волосся випадає протягом 10-14 днів після процедури. Якщо немає можливості очікувати, їх можна збрити або видалити нанесенням крему для депіляції, але не слід видаляти їх із цибулинами (віском, шугарингом, електродепілятором, пінцетом), щоб не стимулювати зростання.
Чи не несе лазер ризик розвитку раку?
Це поширене побоювання, але підстав для нього немає. Епіляція виконується діодним лазером з довжиною хвилі 808 нм, що знаходиться у видимій частині спектру та не порушує тканини. Для порівняння, куди більший вплив на організм має ультрафіолетове випромінювання, здатне призводити до появи злоякісних пухлин. У ході роботи лазерного пристрою утворюються електромагнітні поля, аналогічні до звичайних побутових приладів.
Чи опромінює лазер?
Ні, лазер є лише тепловим імпульсом, світловим випромінюванням із великою щільністю енергії та високою селективністю. Він нагріває лише пігментований стрижень волосся та його цибулину, не пошкоджуючи при цьому шкіру та внутрішні органи.
Кому протипоказано процедуру?
Лазерну епіляцію протипоказано проходити особам до 18 років, вагітним жінкам, у період лактації, при захворюваннях у гострих формах, шкірних хворобах, онкозахворюваннях, цукровому діабеті. Заборонено обробляти лазером родимки, папіломи. Щоб дізнатися про індивідуальні обмеження, рекомендується звернутися до лікаря.
Який наступний догляд?
Рекомендується не засмагати 2-3 тижні до і після процедури, протягом 3-х днів після обробки не відвідувати басейн, лазню, сауну, не наносити на дію впливу спиртовмісні засоби, зволожуючі креми, пантенол.
Що чекатиме після першого сеансу?
Перед процедурою слід проконсультуватись із лікарем-косметологом. Фахівець виключить протипоказання, спрогнозує кількість сеансів та результат. При обробці діодним лазером волосся не змінюється в кольорі і відразу не випадає. Можна не побачити жодних змін і в їхньому зростанні.
Але через 2-3 тижні стане помітно, що більшість волосся зникла, і шкіра стала гладкою. Через 2-6 тижнів залежно від ділянки, що обробляється, процедуру проходять повторно. Надалі частота та інтервал між сеансами визначаться швидкістю росту волосся.
Чи потрібно готуватись до процедури?
За 2 тижні відмовитися від відвідування солярію, прийому антибіотиків, за 3 дні до процедури не використовувати спиртовмісні лосьйони і поголити ділянки, що обробляються.
Чому потрібно пройти повний курс?
Волосся під час зростання проходить 3 фази: активну, сплячу, випадання. Лазерний промінь впливає на волосся, коли він перебуває в активній фазі.
Частина такого волосся в покриві одночасно становить лише 15-30% залежно від частини тіла та генетики. Через 1-2 тижні зі сплячих фолікулів виростає нове волосся, яке також необхідно обробити.
За 1 сеанс можуть бути зруйновані не всі цибулини, частина волосяного покриву просто уповільнить ріст і стоншується. Тому процедуру лазерної епіляції потрібно обов’язково повторити. Після проходження повного курсу з 5-8 сеансів волосся поступово зникає.
Потім кожні півроку знадобляться процедури, що підтримують, так як можуть періодично з’являтися тонкі волоски. Лазерна епіляція – це найкращий за багатьма параметрами спосіб повного видалення волосся. За ефективністю, безпекою та доступністю йому немає рівних.
Скільки сеансів потрібно пройти?
Курс лазерної обробки складається в середньому з 6-8 процедур залежно від сфери впливу. Волосся в пахвовій зоні, області бікіні, на обличчі складніше видалити, ніж на животі, руках, ногах, тому для цього потрібно більше сеансів.
Чи залежить результат впливу лазера від відтінку шкіри та кольору волосся?
Результат епіляції лазером більш помітний на зоні росту темного волосся, так як вони містять більшу кількість меланіну. Пушкове, дуже світле або сиве волосся складно видалити цим способом. Відтінок шкіри практично не впливає на результат.
Чому в косметології найчастіше застосовується діодний лазер?
Діодний лазер – інноваційне рішення в галузі епіляції. Популярність обумовлена відмінним результатом та беззалізністю. На ділянку обробки наноситься зволожуючий гель для охолодження шкіри та захисту її від ушкоджень.
Чи є способи, що повністю припиняють ріст волосся?
Процедури з видалення небажаного волосся не припиняють його зростання назавжди, тому що не впливають на гормональну систему, відповідальну за ріст волосся.
Але в сучасній косметології існують способи, що допомагають позбутися небажаного волосся на тривалий період. Щоб зберігати ефект, необхідно робити процедури, що підтримують, раз на півроку. До перманентних технік належать: електроепіляція – метод із застосуванням електричного струму. Дає стійкий ефект.
Рекомендується у випадках, коли лазерна епіляція не приносить ефекту, наприклад, для усунення сивого, світлого волосся. фото- та елос-епіляція – техніки з використанням світлової енергії. Фотоепіляція здійснюється при дії енергії світла, а елос використовує ще й радіохвилі.
Комбінований метод дає стійкий результат. Лазерна епіляція – процес впливу лазерного променя певного типу (діодного, александритового, рубінового чи неодимового). Лазери можуть мати різну довжину хвилі, потужність імпульсу – налаштування вибираються індивідуально.
Для чого застосовується лазер, якщо існують простіші техніки?
Відомі старі методики видалення зайвого волосся на тілі – різні види депіляції, включаючи використання бритви, воску, цукрової пасти. Ці техніки дешевші і простіші, ніж лазер, оскільки їх можна виконати в домашніх умовах.
Мають короткостроковий результат, часто із небажаними наслідками. Механічні способи на відміну від лазерного променя, не призупиняють, а навпаки, стимулюють зростання волосків, оскільки не руйнують волосяні фолікули. Крім того, сам процес зазвичай досить болісний. На місці обробки вже через кілька місяців виростає нове, більш жорстке волосся — щетина. Цей процес часто викликає подразнення, лущення, почервоніння, вростання волосся у шкіру. Лазерна епіляція не має таких наслідків.
Чи можна чоловікам проходити лазерну епіляцію?
За допомогою лазера чоловіки позбавляються необхідності регулярного гоління, яке часто дратує шкіру обличчя і викликає запалення волосяних цибулин. При періодичному проходженні процедури волосся стає менш жорстким і щільним, що покращує стан і зовнішній вигляд шкіри. Крім того, лазер застосовується і як тример – вирівнює контури бороди, після чого вона виглядає більш акуратно і стильно.